کتاب انسان ها اهل زمین نیستند (Humans are not from Earth) توسط شخصی با نام الیس سیلور نوشته شده و در آن، دلایلی در مورد اینکه نسل بشر توسط فرازمینی‌ها به زمین آمده، مطرح شده است. در این مطلب به بررسی ادعاهای سیلور خواهیم پرداخت.

در سال ۲۰۱۷ شخصی با نام مستعار الیس سیلور (Ellis Silver) در کتابی به اسم انسان ها اهل زمین نیستند (Humans are not from Earth)، این ایده را مطرح کرد که نسل بشر بر روی زمین شکل نگرفته و موجودات فضایی انسان‌ها را بر روی سیاره محل سکونت کنونی آورده‌اند؛ این کتاب در دنیای یوفولوژی و بین طرفداران موضوعات مربوط به فرازمینی‌ها سر و صدای زیادی به پا کرده است و به همین دلیل، قصد داریم تا نگاهی دقیق‌تر به ادعاهای سیلور بیاندازیم. با ما همراه باشید.

کتاب انسان ها اهل زمین نیستند

دکتر الیس سیلور ادعا می‌کند که به خاطر فضای نامطلوب دنیای آکادمیک حال حاضر، برای جلوگیری از انتقاد افراد بی‌اطلاع و از بین رفتن وجهه علمی خود، از این نام مستعار برای انتشار کتابش استفاده کرده است؛ اما کتاب انسان ها اهل زمین نیستند حاوی چه مطالبی بوده که نویسنده را وادار به تغییر نامش کرده است؟

گفته شده نیاندرتال‌ها که به عنوان یک گونه مجزا از نسل بشر شناخته می‌شوند و چندین هزار سال پیش منقرض شده‌اند، بر روی بینی و پیشانی خود نوعی برآمدگی داشته‌اند که از تابیدن نور خورشید به چشمان آن‌ها جلوگیری می‌کرده و به نظر می‌رسد که وقتی سیلور یا یکی از همکارانش با صورت به دیوار می‌خورد و بینی او می‌شکند، این نویسنده هم به فکر نقص‌های تکاملی انسان‌ها نسبت به سایر موجودات می‌افتد.

سیلور در کتاب انسان ها اهل زمین نیستند به نشانه‌ها و فاکتورهای مختلفی اشاره می‌کند که از ضعف انسان در مقایسه با سایر موجودات زنده ساکن زمین خبر می‌دهند و بر اساس این نشانه‌ها، نویسنده کتاب ادعا می‌کند که نسل بشر به احتمال قوی مورد غضب موجودات فضایی قرار گرفته و هزاران سال پیش به عنوان زندانی به زمین تبعید شده است.

آیا ما از سیاره دیگری به زمین آمده ایم؟

در کتاب انسان ها اهل زمین نیستند ۵۳ نشانه و دلیل از اینکه بشر بر روی زمین تکامل نیافته ارائه می‌شود و سیلور مطالبی را در مورد زمان رسیدن انسان‌ها به زمین، محل زندگی اصلی ما و شرایط زندگی در سیاره مادر نسل بشر مطرح کرده و همچنین، دلایلی که باعث شده دولت‌ها و افراد بانفوذ در طول سال‌ها مانع انتشار واقعیت‌ها در مورد محل تولد اصلی انسان شوند، به مخاطبان ارائه شده است.

به علاوه، مخاطب در این کتاب مطالبی را در مورد منشا دی ان ای و اطلاعات ژنتیکی انسان، مسیر اصلی تکامل بشر بر روی زمین و سایر اجرام آسمانی و همچنین ایرادات نظریه تکامل موجودات مطالعه می‌کند؛ بر اساس ادعای نویسنده، تمامی مطالب بر اساس اطلاعات علمی موثق و همچنین، صحبت‌های کارشناسان، صاحب‌منصبان سابق کشورها، ستاره شناسان، فضانوردان، خلبان‌ها و پرسنل ارتش‌های جهان نوشته شده‌اند و مجموع منابع اطلاعات کتاب تقریبا صد صفحه می‌شود.

با نظریه‌های عجیب کتاب انسان ها اهل زمین نیستند آشنا شوید!

یکی از مباحثی که دکتر الیس سیلور در کتاب خود بر روی آن تمرکز کرده، نقایص فیزیکی انسان به نسبت سایر موجودات است؛ به عنوان مثال نویسنده می‌گوید که حیوانات سیاره ما نسبت به عوامل طبیعی گوناگون و تغییرات آب و هوایی مقاوم هستند، اما انسان با کوچک‌ترین تغییر دمایی دچار بیماری می‌شود.

از طرف دیگر نور خورشید می‌تواند باعث صدمه دیدن بشر شود و ابعاد سر نوزاد انسان هم به هنگام تولد، در مقایسه با سایر موجودات بسیار بزرگ‌تر بوده که این موضوع نمی‌تواند طبیعی باشد؛ طبق ادعای سیلور، در حالی که سر بزرگ نوزاد بشر باعث صدمه دیدن مادر می‌شود، حیوانات دیگر به هنگام تولد با چنین مشکلی مواجه نیستند.